All Seasons Adventure - Panorama

МОЖНОСТ ЗА УНИКАТНИ ДОЖИВУВАЊА

Резервирајте ја Вашата авантура!

Авантуристи!

Адреналинскиот парк во Крушево е вистинското место за вас!

Љубители на брзината, овој викенд ве каниме да го посетите адреналинскиот парк на Panorama All Seasons Adventure во Крушево и да се впуштите во офф-роуд авантура со АТВ квадови.

Време е за авантура во најголемиот адреналински парк во Македонија!

Background
01
Background

GO-CART

02
Background

ROPE LINE

03
Background

ПИРАМИДА

04
Background

ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

05
Background

ВЕШТАЧКА КАРПА

06
Background

ZIP LINE

Сите активности се дизајнирани за максимална забава и максимална безбедност на децата и возрасните, а изведбата ја надгледуваше ЕУ сертфицирана компанија.

Еден од најпознатите планински велосипедисти во светот, Ralph Näf ќе дизајнира бајкинг патеки во Крушево!

🔻 Тим од Швајцарски експерти на компанијата GFC Sports Management AG предводени од светскиот шампион во планински велосипедизам Ралф Неф (Ralph Näf), остварија неколкудневна посета на Крушево со цел анализа на потенцијалот и план за градење на велосипедски патеки на терените во Крушево.
🔻 Иницијативата и инвестицијата за изготвување на велосипедски патеки по меѓународни стандарди за планински велосипедизам е на Ски центарот Панорама и Хотел Панорама Спа Крушево, со цел дополнување на постоечката туристичката понуда и промоција на активниот туризам во Крушево, а се реализира со поддршка на Програмата за зголемување на пазарната вработливост на Швајцарската агенција за развој и соработка.
Тимот на швајцарските експерти кои го посетија Крушево го сочинуваат:
🔻 Ралф Неф (Ralph Näf), светски шампион во планински велосипедизам, и еден од најдобрите планински велосипедисти во светот, соработник на GFS Sport Management AG во делот на изработка на велосипедски патеки и водач на тимот на Thömus RN Swiss Bike Team. Меѓу бројните успеси се златните медали на следните шампионати: U23 World Championship in Kaprun in 2002, Swiss championship in 2004, World Cup race in Scotland in 2005 , European Championship in 2006 three medals (MX + Team Gold, XC Bronze), first rainbow jersey Marathon World Championship in France
🔻 Џошуа Боерер (Joshua Boerher), менаџер за спорт во GFS Sport Management AG
🔻 Лукас Хојслер (Lukas Häusler), одговорен за развој и градење вело патеки во GFS Sport Management AG и Allegra Tourismus. Лукас поседува огромно искуство и експертиза во градење на вело патеки и вело паркови низ целиот свет, особено во Швајцарија, Австрија, Jапонија, Арапски Емирати и Либан.

САФАРИ МУСИЦА

Jeep Wrangler Rubicon

Незаборавно искуство заедно со единствениот Jeep Wrangler Rubicon, едно поинакво доживување за љубителите на авантурите. 20 километри опколени со најубавите пејсажи на Бушава планина се до врвот Мусица на 1788 м.н.в.

Резервирајте ја Вашата авантура!

Авантура низ бројки

1 +
Задоволни авантуристи
1 +
поминати километри
1 +
часови во природа

QUAD Adventure

Изнајмување АТВ мотори

Адреналин и природа. За љубителите на брзината и убавите пејсажи, нудиме можност за изнајмување на најнови АТВ мотори, од 300 кубици се до 1000 кубици, сами или со наш водич.

Што авантуристите кажуваат?

MOUNTAIN BIKING

Планински велосипедизам

Можност за уникатни доживувања на две тркала.

Со обележани патеки низ Крушевската корија па се до врвот Мусица на 1788 мнв, нудиме можност со ваш или со еден од нашите TEEK 29’’ велосипеди 2019, да уживате во природата.

Забавата продолжува...

PARAGLIDING

Нудиме можност за најхрабрите да ги пратат сите вертови за летање кои се надалеку познати, со нашите инструктори за тандем летови, можете да го резервирате и вашиот лет.

MOUNTAIN GO-KART

Од оваа пролет ќе можете да уживате во авантурата со планински GO-KART.

HORSE RIDING

Јавањето коњи како едно уникатно искуство ќе ви понуди и поглед на околината на Крушево, природата и историските локалитети.

Резервирајте ја Вашата авантура!

Со снегот ❄ добра ски патека🏂 и одлична музика🎶

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ЈА ВАШАТА АВАНТУРА

Copyright 2023 © All rights Reserved.